UZUNGÖL'DE SANİYE SANİYE PARAŞÜT KAZASI / VİDEO

2. Uluslararası Trabzon Uzungöl Havacılık Festivali kapsamında yamaç paraşütü yapan genç Uzun Göle düşerek hayatını kaybetti. Festival iptal edildi.

UZUNGÖL'DE SANİYE SANİYE PARAŞÜT KAZASI / VİDEO
20 Haziran 2010 - 13:59
Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesinde düzenlenen ''2. Uluslararası Trabzon Uzungöl Havacılık Festivali''ne katılarak yamaç paraşütü yapmak üzere arkadaşlarıyla birlikte Malatya'dan gelen ve yamaç paraşütü yaptığı esnada göle düşen Mehmet Yıldız (22), hayatını kaybetti.

Beldede motorlu paraşütü ile yüksekten atlayan Yıldız'ın paraşütü bir süre sonra kapandı. Bunun üzerine yedek paraşütünü açan Yıldız, dönerek aşağı doğru inerken ipleri vücuduna sarılan paraşütüyle göle düştü. Yıldız'ı fark eden göl kenarındaki AKUT görevlileri, yüzerek gencin yanına ulaştı. Bu sırada paraşüte sarıldığı için zor anlar yaşayan Yıldız'ı, yanına ulaşan AKUT görevlileri vücuduna sarılan ipleri keserek kurtardı. AKUT'a ait olduğu belirtilen bir botla kıyıya çıkartılan Yıldız'a ilk müdahale, göl kenarında bekleyen İl Sağlık Müdürlüğüne ait ambulanstaki doktor tarafından yapıldı.

Kalbi durduğu anlaşılan Yıldız, ambulansla Trabzon'daki bir hastaneye götürülmek üzere yola çıkarıldı. Yolda doktorların yaptığı suni teneffüs ve kalp masajıyla yeniden hayata döndürülen Yıldız, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Yıldız  burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar 10'ar arttı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar...