Gazetecilere Drone eğitimi verildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü İHA1 (Drone) Pilotluk Ehliyeti Projesi Yapıldı.

Gazetecilere Drone eğitimi verildi
02 Ekim 2023 - 15:11

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü yerel gazeteciler ve kamu kurum ve kuruluşlarında basın ve halkla ilişkiler biriminde görev alan enformasyon görevlilerine yönelik İHA1 pilotluk ehliyeti projesi yapıldı.

DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) katkısıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Skyview Havacılığın alanında uzman eğitmenleri tarafından yerel gazeteciler ve enformasyon görevlileri 3 grup halinde 4 gün 32 saat süren İHA bilgisi, Havacılık Kuralları, Genel Meteoroloji Bilgisi, Hava Trafik Kontrol (ATC) Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi, Uçuş Operasyonu, Kontrol, Bakım ve Onarım, konularında eğitim aldılar. Alınan eğitim sonrası düzenlenen yazılı sınavda başarılı olan 60 kişi ardından pratik uçuş eğitimlerini de tamamlayarak Temel Radyo Haberleşme Eğitim Sertifikası, Ticari İHA 1 Pilotu Sertifikası ve İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Ehliyeti almaya hak kazandılar.

Yoğun ilgi ve yüksek katılımla yapılan eğitim, yerel gazeteciler ve enformasyon görevlilerinin mesleki bilgi ve becerilerine katkı sağladı


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar 10'ar arttı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar...