4 BACAKLI HOROZ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi'nde 4 bacaklı olarak dünyaya gelen tavuk, insanların yanı sıra diğer tavuk ve horozları da şaşırtıyor.

4 BACAKLI HOROZ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR
06 Ağustos 2009 - 17:00
Balı Mahallesi'nde Feridun Ersarı'nın evindeki kümeste 5 ay önce dünyaya gelen dört bacaklı tavuk görenleri hayrete düşürdü. 4 bacağıyla aksayarak yürüyen tavuk, sadece insanları değil, farklı görüntüsüyle diğer tavuk ve horozları da şaşırtıyor.

Sahibi Feridun Ersarı, 4 bacaklı tavuğun ender rastlanır bir durum sonucu meydana geldiğini, daha önce de böyle bir şeyi hiç görmediklerini belirtti. Ersarı, tavuğun civciv zamanında ilk başlarda çok yaşayacağını tahmin etmediğini söyledi.

Bir tavuk yumurtasından, kuluçka dönemi sonrasında 4 bacaklı civciv çıkmasını ve bunun tavuk olarak ilk kez yaşadığını görenlerden olduğunu ifade eden Ersarı, "Ben 33 yaşındayım ve taksicilik yapıyorum. Kümesimde bir tavuk yumurtasından, kuluçka dönemi sonrası 4 bacaklı civciv çıktı. Durum karşısında hayli şaşırdım. Böyle olayları zaman zaman ilginç olarak televizyonlarda duyardım, ancak hiç karşılaşmamıştım.Her geçen gün civcivi merakla ve hayretle besledim. 4 bacaklı civcivin milyonda 1, genetik olarak meydana geldiğini tahmin ediyorum. Geçen 5 ay süre sonrası civciv, büyüdükçe 4 bacaklı bir tavuk oldu. 4 bacaklı tavuğu diğer tavuklarla birlikte bahçemde ve kümeslerinde normal yem ile besliyorum" dedi.

Feridun Esrarı'nın eşi Nejla Esrarı ise kümes hayvanlarında ender rastlanan olayla ilk kez karşılaştığını belirterek, "İlk gördüğümde çok şaşırdım. İlk başta 4 bacaklı bir kümes hayvanı olduğuna inanamadım. Geçen zaman içinde çok yaşamaz diyorduk. Yaşamasına mucize diyebiliriz. Mahallemizde tavuğu görenler bizim gibi çok şaşırıyorlar. 4 bacaklı olmasından dolayı tavuğun sekerek yürümesine biz de üzülüyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar 10'ar arttı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar...