Yılmaz: ÇAYKUR özelleşmeyecek, teminat olarak da verilmedi

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, ısrarlı soruları karşısında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın, ÇAYKUR’un özelleştirilmesinin veya herhangi bir şekilde teminat gösterilmesinin söz konusu olmadığı şeklindeki cevabından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Yılmaz: ÇAYKUR özelleşmeyecek, teminat olarak da verilmedi
24 Ekim 2023 - 14:17
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Onikinci Kalkınma Planı görüşmelerinin ilk gününde söz alan CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, 2024-28 yıllarını kapsayan Kalkınma Planını anlamak için, Hükümetin geçmiş yıllardaki performansına bakmak gerektiğini söyledi.

Kalkınma Planının hedefinin dirençli kentler, dirençli toplum ve dirençli aile olarak belirlendiğini ama uygulanan yanlış ekonomi politikaları ile halkın yoksulluğa sürüklendiğini vurgulayan Ocaklı, Onikinci Kalkınma Planının, işçilerin, emeklilerin, öğrencilerin sıkıntılarına merhem olmayacağını belirtti.

Çeşitli ortamlarda ÇAYKUR’un Varlık Fonuna devrinden sonra bir kapalı kutuya dönüştüğünü ve denetiminin ne şekilde yapıldığının sorgulandığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan özelleştirme veya teminat gösterme gibi bir durumun söz konusu olup olmadığını açıklamasını isteyen Ocaklı, daha önce Rize’de sorduğu soruyu tekrarladı.

Yılmaz’a, çay üreticileri ÇAYKUR’un satılmadığına ya da herhangi bir şekilde teminat gösterilmediğine dair bir cümle duymak istiyor diye soran Ocaklı, aldığı cevabı şu sözlerle paylaştı: “Israrlı sorularımız üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz'ın, ÇAYKUR'un özelleştirilmesinin veya herhangi bir şekilde teminat olarak verilmesinin söz konusu olmadığı şeklindeki açıklamasından mutluluk duyduk. Şimdi sıra Çay Kanunu ile üreticiyi korumakta ve ÇAYKUR emekçilerine verilen kadro sözlerinin takipçisi olmakta. Rizemiz için, Bölgemiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Çayelispor lider oldu, Rize Özel İdarespor ilk 3 puanını aldı
Çayelispor lider oldu, Rize Özel İdarespor ilk 3 puanını aldı