RİKAD'dan Şehit Aileleri ve Gaziler için konser

Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Halk Müziği Korosu, Anadolunun dört bir yanından derlenen destanları ve destansı türküleri seslendirdi.

RİKAD'dan Şehit Aileleri ve Gaziler için konser
18 Ocak 2023 - 15:58
Rize Dernekleri Federasyonunun (RİDEF) bileşenlerinden olan Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği'nin (RİKAD) İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen projesi kapsamında gerçekleştirilen konserde şehit aileleri ve gaziler biraraya geldi.

Ankara'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Halil Rıfat Paşa Salonunda yapılan "Destansı türküler şehit aileleri ile buluşuyor" adlı programın açılışında konuşan RİKAD Başkanı Elmas Kutlu, yaşadığımız toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimize minnet duygularını canlı tutmak ve gelecek kuşaklara bu bağları aktarmaya katkı sağlamak üzere programı organize ettiklerini söyleyerek, "Hakları ödenemeyecek, her zaman minnet ve saygıyla anacağımız şehitlerimize şükran borçluyuz, ruhları şad olsun. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum." dedi.

Şehit aileleri ve gaziler için moral gecesi şeklinde düzenlenen konser programında Şef Abdullah Gündüz yönetimindeki RİKAD Halk Müziği Korosu Anadolunun dört bir yanından derlenen destansı türküleri, ağıt ve deyişleri seslendirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar 10'ar arttı
Karal: Seçime kadar buharlaşan enflasyon seçimden sonra 10'ar...