AK Parti Rize'de belediye başkanlığı için ilk başvuru Pazar'dan

2024 Mart ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde 9 Kasım 2023 Perşembe günü itibariyle süreç resmen başlarken AK Parti'den ilk aday adaylığı müracaatını Pazar belediye Başkanlığı için ilçe gençlik kolları başkanı Furkan Namlı yaptı.

AK Parti Rize'de belediye başkanlığı için ilk başvuru Pazar'dan
11 Kasım 2023 - 23:12
Evraklarını tamamlayarak Rize İl başkanlığına müracaatını yapan AK Parti Pazar ilçe gençlik kolları başkanı Furkan Namlı’nın başvurusunu İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Ali Fuat Yağcı aldı.

Furkan Namlı, aday adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada,‘’Pazar İlçemizden Belediye Başkanı aday adayı başvurusunu İl Başkan Yardımcımız Seçim İşleri Başkanımız Ali Fuat Yağcı'ya teslim ettik. Çözüm odaklı, yeni vizyon ve misyon, ilçemize genç vizyon hareketiyle sunacağımız projelerimizle bu yola baş koyduk. Bu süreçte teşkilatlarımız ile tüm istişarelerimizi yaptık. Pazar için vakti geldiğini düşünerek çıktığımız bu yolda Rabb'im muvaffak eylesin. Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece’’ diye konuştu.

FURKAN NAMLI KİMDİR?

3 Temmuz 1994’te Pazar’da dünyaya gelen Furkan Namlı; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Pazar’da tamamladı. 2017’de Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olup, 6 yıldır Elektrik Elektronik mühendisi olarak çalışmaktadır.

2012 yılından beri siyasetin içerisinde olan Furkan Namlı, siyasete üniversite yıllarında Erzurum Üniversite Ak Gençlik Topluluğu (ÜNİAK)’ta başladı. Furkan Namlı sırası ile Mühendislik Fakültesi teşkilat başkan yardımcılığı, 2018-2019 Ak Parti Pazar İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, 2019 yılı yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi Adaylığı, 2019-2021 Ak Parti Gençlik Kolları Rize İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Kasım 2022 yılında Ak Parti Gençlik Kolları Pazar ilçe Başkanlığına atanan Namlı, Üniversite yıllarında İlim Yayma Cemiyeti, İnsani Yardım Vakfı (İHH) gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Namlı evli olup, bir çocuk babasıdır.

Haber: cevahir TOPALOĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Rize'de 6 ayrı suçtan aranan 4 kişi yakalandı
Çayelispor lider oldu, Rize Özel İdarespor ilk 3 puanını aldı
Çayelispor lider oldu, Rize Özel İdarespor ilk 3 puanını aldı